LED pásik kuchynská linka

Rady články a užitočné informácie.

Problémy, nápady a ich riešia.

Postupne zverejňujeme články podľa dopytu od ľudí.

Zaujíma Vás niečo? Napíšte nám a my sa pokúsime túto tému spracovať.

LED pásik na kuchynskej linke.

Ako sa to často robí?

Najčastejšie sa na linke vyvedie vývod pre budúce svietidlo. Potom majiteľ zistí, že by chcel LED pásik lebo to je v móde ale nikto mu nevysvetlil ako nato.Takže potom je riešenie také, že pôvodný vývod na svetlo treba nejako zatiahnúť do skrinky, tam osadiť zdroj a vrátiť sa dvojlinkou na LINKU (viď. obr. 1 a obr. 2)

Nevýhody takéhoto “provizórneho” riešenia sú nasledujúce.V skrinke bude zdroj zaberať miesto, bude neestetické a ak si tam nainštalujete nejak extra výkonný LED pásik môže Vám vo vnútri skrinky dosť kúriť.Je dosť problém, že sú aj elektrikári, ktorí schválne natiahnú kábel do skrinky aby tam ten zdroj schovali. Podľa mňa je to veľká chyba keď to môžeme spraviť aj inak.

Oveľa krajšie a logickejšie je umiestniť zdroj na vrch skrinky a z tade priviesť dvojlinku priamo do LED pásiku. Ale zbytočne toľko písať viď. obr. č. 3.

A ešte jeden malý tip na záver. Natiahnite nad linku rovno kábel tipu CYKY – J 5×1,5 čo Vám umožní v prípade potreby osadiť vypínač č.5 (dvojpáčkový) a teda možnosť zabudova´t ďalší svetlený okruh priamo nad linku, alebo ovládať napájanie nejakého zaradenia napríklad rádia.

Veľa úspechov prajem, ak sa Vám tento stručný článok páčil ale aj nepáčil, poprosím Vás o komentár.

Ďakujem.