Články, rady a užitočné informácie

Rady články a užitočné informácie.

Problémy, nápady a ich riešia.

Postupne zverejňujeme články podľa dopytu od ľudí.

Zaujíma Vás niečo? Napíšte nám a my sa pokúsime túto tému spracovať.

post_36_induction_31-688x517

Elektrická indukcia
zapojenie!! pozor!

Dajte si pozor na problematické zapojenie! Nie vždy je to jasné, výrobcovia bežne združujú vodiče.Viac informácií načo si dávať pozor nájdete v článku.

FARO_hlavna

Vylepšenie inštalácie v spálni.

Ako vylepšiť klasickú inštaláciu v spálni? Jednoduché rady a konkrétne príklady ako nato a pritom pri minimálnych dodatočných nákladoch.

SCHOD1a

Sériovo? paralelne?
konečne pravda.

Neustále sa stretávam s nesprávnym vyjadrovaním elektrotechnikov s vyhláškou, ktorí neustále pletú sériové a paralelné zapojenie. 

Ovládanie 3-svietidiel z troch pozícií.

Klasické ovládanie v moderných spojených priestorov. Môžete ovládať X svietidiel z X miest. Základ je to správne nakáblovať. V klasickom spojenom priestore odporúčam minimálne 3 okruhy z troch miest.(linka, obývačka, stôl)

4

Prečo nie lustrový do obývačky?

Zaujímavý názov článku a samozrejme zaujímavý aj článok. Ako vylepšiť klasické zapojenia? Prečo podľa mňa nemá zmysel obmedzovať riadenie osvetlenia len z jedného miesta. Jednoduchou úpravou zístake oveľa väčší komfort. Viac sa dozviete v článku

 

Modern luxury kitchen with white LED lighting

LED pásik na kuchynskej linke.

Na aké veci si dať pozor ?

Kde umiestniť zdroj pre LED pásik? Ako to urobiť lepšie ako zvyknú robiť ostatní? Prečo je potrebné premýšľať na kuchynskou linkou v dostatočnom predstihu ?                                   Dozviete sa samozrejme v článku.

139

Ovládanie z viac ako 3 pozícií.

Elektrikári sa ma často pýtajú ako sa to realizuje.Je to viac než jednoduché a nechápem prečo sa to bežne v školách nespomína len tak aby to bolo jasné. Čítajte a dozviete sa viac.


Prepäťová ochrana v dome/byte. (umiestnenie)

Článok stručne rieši problematiku nesprávneho umiestnenia prepäťovej ochrany v domových rozvodniciach.
Načo si dať pozor? Čítajte a dozviete sa viac.

46338325_1600

LED pásik kúpeľňa
pekný ale pozor!

Nieje nič viac sexy ako keď elektrikár rozsvieti LED pásik v kuchyni. Možno, že v kúpelni je ešte viac sexy? Načo si dať ale pozor?